Kapet me 77 kg kanabis dhe pistoletë, arrestohet greku

Kapen 77 kg marijuane ne kufirin greko-shqiptar.
Droga u kap ne aksin Kozani-Janine. Eshte ndaluar nje mjet qe drejtohej nga nje 48-vjecar grek, i cili u arrestua.
Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 12 pako me 76 kg 900 gram marijuane, 1 pistolete Browning me nje kreher me 2 fisheke 22 mm, 2 celulare dhe 250 euro