Jolio Dine: Situata e Covid-19 në Sarandë alarmante, të mblidhet Shtabi i Emergjencës

19/11/2020:44

Shperndaje:


STATUSI I JOLIO DINE:
🆘 Situata nga COVID-19 po precipiton ndjeshem nga dita ne dite ne qytetin e Sarandes. Shume institucione publike rezultojne javet e fundit me punonjes te prekur. E njejta situate ne shkollat publike si “9 Tetori” dhe “Hasan Tahsini”, ku te prekur rezultojne edhe nxenes.

ℹ️ Informacionet qe vijne jane se ne disa raste eshte kerkuar mbyllja e klasave te caktuara, sektoreve te vecante por edhe komplet institucioneve. Keto kerkesa jane bere nga punonjes deri ne drejtues institucionesh, por cuditerisht nuk jane aprovuar.

✅ Shifra 23 e publikuar sot eshte alarmante! Ngritja e nje shtabi lokal, me perfaqesues nga Bashkia dhe Shendetesia, per marrjen e masave emergjente eshte zgjidhja e duhur ne keto momente!


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.