Jani Dhima, ish-mësuesi i tretë që humb jetën në Sarandë brenda 24 orëve

21/01/2218:24

Shperndaje:

Jani Dhima 76 vjeç, është gjetur pa jetë në banesën e tij mbrëmjen e sotme, rreth orës 17:00, në fshatin Çukë.

Informacione nga Policia theksojnë se nga këqyrja paraprake nuk janë konstatuar shenja dhune, paraprakisht dyshohet vdekje natyrale.

Jani Dhima bëhet mësuesi i tretë brenda 24 orëve që humb jetën në Sarandë, pas humbjes së jetës së mësuesve Skënder Bami dhe Serjan Balili.

Jani Dhima ka punuar si mësues në fshatin Çukë dhe aktualisht jetonte i vetem, pasi të 5 fëmijët e tij janë emigrantë në Greqi.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.