I dehur në timon, efektivi i FNSH i futet në oborrin e shtëpisë një 70-vjeçari, e plagos me armën e shërbimit

13/02/2010:06

Shperndaje:


Një ngjarje e rëndë ka ndodhur orët e para të mëngjesit të kësaj të enjteje, ku një efektiv i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë ka plagosur me armë zjarri një 70-vjeçar.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se  Paulin Shpani, 41-vjeç ngiste në gjendje të dehur makinën e tij tip “Benz”, ku si pasojë ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në oborrin e Solli Meçi,  70 vjeç, në lagjen ‘Sheq i Madh”.

Pas kësaj efektivi i FNSH është konfliktuar me pronarin e kësaj banese 70-vjeçarin Solli Meçin, të cilin e ka plagosur në dorë me armën e shërbimit.

Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat të shumta policie, që po punojnë për zbardhjen e plotë të ngjarjes, ndërsa Paulin Shpani është shoqëruar në polici ndërsa ndaj tij SHÇBA ka nisur një hetim.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.