Goditet nga një automjet, vdes në vendngjarje një person

24/02/1716:50

Shperndaje:


Një person është aksidentuar për vdekje përpara pak castesh në një fshat te Bashkise Finiq
Sipas policise rreth orës 16:30, në fshatin Qesarat, automjeti tip Kamion-Man, me targë SR 7476 B, me drejtues shtetasin S.B., 58 vjeç, banues në fshatin Gravë, ka goditur aksidentalisht, shtetasin N.B., 80 vjeç, banues në fshatin Qesarat.
Për pasojë personi i dëmtuar ka ndërruar jetë në vend.
Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit shtetasin S.B., për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.
Paraprakisht dyshohet se ngjarja ka ndodhur për shkaqe aksidentale. Mesohet se drejtuesi i mjetit e kishte dajen e gruas viktimen dhe ngjarja ka ndodhur kur po shkarkoheshin disa materiale ndertimi.
Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme proceduriale.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.