Fillon puna në rrugën hyrëse të Sarandës

16/09/1715:06

Shperndaje:


Fillon puna per rikonstruksionin e rruges hyrese ne Sarande
Diten e sotme kane filluar punimet per rikonstruksionin e rruges hyrese te qytetit te Sarandes, punime te cilat kishin 4 vjet qe ishin nderprere pikerisht ne Uren e Gajdarit. Ne kete ceremoni ka marre pjese pjese edhe deputeti i Sarandes Alket Hyseni, i cili eshte shprehur se pas perfundimit te ketyre punimeve, Saranda do te kete nje rruge hyrese dinjitoze per nje qytet turistik dhe se do te marrin fund mundimet e qytetareve dhe vizitoreve te saj.
Deputeti Alket Hyseni me tej shprehet se te gjitha premtimet qe kemi dhene ne fushaten elektorale kane qene premtime te kalkuluara dhe me fature financiare. Jemi duke punuar per te jetesuar disa projekte te tjera per te mundesuar lehtesimin e kushteve te jetes ne zones e Sarandes, shprehet Alket Hyseni. Rruga e re do te jete nje ionvestim prej 280 milione leke te reja dhe do te jete me 3 korsi, gjeresi te rruges 10.5 meter, trotuare, ndricim dhe gjelberim. Afati i perfundimit te ketyre punimeve eshte 1 vit.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.