Fillon nga puna Materniteti i ri në Sarandë

18/10/1811:47

Shperndaje:


 

Për mijëra prindër sarandiotë dhe të zonave përreth, përtej ndjenjës se do të bëheshin prindër dhe do të sillnin në jetë fëmijën e tyre, përjetohej edhe ankthi kur mendonin kushtet se ku do të vinte në jetë Ëngjëlli i tyre: Një ambjent me kushte më të rënda se stallat e bagëtive.
Nga sot Saranda ka një maternitet dhe kushte dhe aparatura bashkëkohore, ku shërbimet për nënat e reja tashmë kanë filluar.
Pas disa ditësh pritet edhe inaugurimi zyrtar, ku do të marri pjesë edhe kryeministri Edi Rama. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.