Ekspertiza: Koka e prerë i përket një gruaje

17/10/1811:54

Shperndaje:


 

3 ditë pas gjetjes së një skeleti koke gjatë pastrimit të një kanali afër një zone industriale në Preveza, ekspertët mjeko-ligjorë kanë konkluduar se skeleti i kokës i përket një gruaje dhe se llogaritet se i përket një kohe rreth 10 vjet.
Pavarësisht nga hetimi i hollësishëm i kryer në vendin ku u gjet skeleti i kokës, nuk u gjetën pjesë të tjera  të trupit të njeriut.
Fillimisht u mendua se kishim të bënim me kokën e prerë të 26 vjecarit shqiptar Bledar Terpollari, ngjarje e ndodhur në periferi të Igumenicës.

Pas ekspertizës se koka i përket një gruaje, në Preveza ka shumë njerëz që e lidhin këtë ngjarje me zhdukjen e një vajze 26-vjecare që ka ndodhur para rreth tetë vjet në Preveza. Në të njëjtën zonë në qershor 2010, humbi 26-vjeçarja Angeliki Peponi. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.