E larguan nga Delvina për nigerianin, Tanusha vesh fanelën e Butrintit

31/01/2019:49

Shperndaje:


Dritan Mehmeti, lojtari më i dashur i ekipit delvinjot, pasi e larguan nga ekipi i tij, ka veshur fanelën e Butrintit.

INTERVISTA

Dritan riktheheni pas shume vitesh ne Sarande per te mbrojtur ngjyrat e Butrintit, cfare ju shtyu te benit kete zgjedhje?

Ne radhe te pare falenderoj trajnerin e Butrintit Dhiogjen Muco dhe gjith stafin e ekipit te cilet ishin te nje mendimi qe une te behesha pjese e Butrintit duke me afruar ne kete ekip. Organika mjaft e mire por edhe funksionimi ne menyre te organizuar i gjithe hallkave te klubit beri qe une ta prisja me kenaqsi veshjen e fanelles se Butrintit.

Duke pare gjendjen ekipit cili do te jete objektivi juaj per kete kampionat?

Synimet e mija shkojne paralel me ato te ekipit marja e maksimumit ne cdo ndeshje dhe ngjitja e Butrintit atje ku i takon nje kategori me lart.

Ndeshja e dyte ne Delvine si e prisni ju dhe a mendon se tifozeria Delvinjote nuk do pajtohet duke ju pare si kundershtar me fanellen e Butrintit *konkurentit* te perjetshem?

Ne cdo ndeshje qe do te zbres ne fushe une do te jap maksimumin perfshi dhe ndeshjen kunder Delvines. Tifozeria ka punes e asaj e mirekuptoj per cdo reagim qe mund te kete.

Keni qene dhe me pare pjese e Butrintit ku mendoni se qendron ndryshimi i atyre viteve me tani?

Edhe atehere ka patur lojtare te rendesishem dhe me nivel dhe te gjithe sebashku e ngjitem Butrintin ne kategorine e pare. Uroj qe dhe kete vit te ndodhi e njejta gje Butrinti te ngjitet ne Kategorine e pare. Fanellen e asaj kohe akoma e ruaj si kujtim ne shtepi.

Cili eshte premtimi juaj per tifozerine e Butrintit?

Cdo ndeshje do te jap maksimumin dhe do bej me te miren. Rendesi ka shenimi i golave dhe fitorja e ndeshjeve. Kerkoj sa me shume mbeshtetje nga tifozera me premtimin qe nuk do i zhgenjejme.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.