Deputeti në Bundestagun gjerman dhe zëdhënës i CDU viziton Butrintin

29/10/2319:04

Shperndaje:

Gunther Krichbaum, deputet i Bundestagut Gjerman dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian, ka vizituar ditën e sotme Butrintin.

Ai ka qenë i shoqëruar nga anëtari i Këshillit Bashkiak, përfaqësues i PLL Jolio Dine.

Krichbaum gjatë vizitës ne Shqipëri, zhvilloi një takim me Drejtuesin e SPAK, Altin Dumani, me Kryeministrin Edi Rama dhe Lulzim Bashën.

Kënaqësi të prisnim sot në Butrint bashkë me z. Jolio Dine, antar i këshillit bashkiak, Bashkia Sarandë z. Gunther Krichbaum, deputet i Bundestagut Gjerman dhe zëdhënës i CDU-së për Politikat e Bashkimit Europian, shkruhet në faqen e Parkut Kombëtar Butrint.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.