Dëbora zbardh edhe Qafën e Muzinës

16/11/1818:12

Shperndaje:


Dëbora e parë ka nisur të bjerë edhe në zonën e Sarandës dhe Delvinës.

Bora ka nisur të bjerë prej paradites së sotme në malin e Sopotit, Llogara dhe Mile, por edhe në zona të tjera malore. Kjo është dëbora e parë në vend dhe me rënien e saj duket se ditët me diell kanë mbaruar për këtë vit dhe dimri ka trokitur zyrtarisht. 

Reshje të shumta dëbore kanë rënë edhe në Qafën e Muzinës dhe sic duket  kanë gjetur të papërgatitur drejtuesit e automjeteve.  


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.