Dancing with goats – Një formë ndryshe e promovimit të turizmit natyror

23/09/2110:59

Shperndaje:

U zhvillua në fshatin Tatzat të Delvinës eventi muzikor dhe turistik Dancing With Goats, ku morën pjesë artistë nga Guatemala, Greqia, Serbia dhe Maqedonia e veriut.

Të pranishmit ndoqën me interes aktivitetet dhe performacat artistike të gërshetuara me muzikë nga Dj i qytetit tonë dj Olti. Per Saranda Web flasin disa nga artistët e pranishëm dhe organizatorët Bledi Budo dhe Jozef Ravens.

Ky ishte aktiviteti i parë i këtij lloji në promovimin e bukurive natyrore në zonën e Tatzatit të Delvinës që synon të kthehet në një traditë të përvitshme.

VIDEO


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.