COVID/ 8 raste të reja në Sarandë, 2 raste edhe në Delvinë

04/11/2016:53

Shperndaje:


Vazhdon të shënohen shifra të larta infektimesh me Covid-19 në vend.
Sipas njoftimi të ministrisë së Shëndetësisë në 24 orët e fundit janë shënuar 396 raste të reja.
Ndërkohë, kanë humbur jetën 4 persona.
Gjatë 24 orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë 396 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2.

Rastet pozitive të konfirmuara në 24 orët e fundit janë identifikuar në këto bashki: 278 raste në Tiranë, 15 raste në Durrës, nga 11 raste në Elbasan dhe Pukë, 9 raste në Lushnje, 8 raste në Shkodër, Sarandë, 6 raste në Korçë, Kukës, Mallakastër, Gjirokastër, 5 raste në Fier, Tepelenë, Dibër, 4 raste në Përmet, 3 raste në Lezhë dhe Peqin, 2 raste në Delvinë, 1 rast në Krujë, Kavajë, Vlorë, Mirditë, Pogradec.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.