Cikloni gjunjëzon Greqinë/ 2 viktima, përmbytje dhe dëme materiale – VIDEO

19/09/209:12

Shperndaje:


Cikloni ka gjunjëzuar Greqinë, duke shkaktuar deri më tani 2 viktima dhe përmbytje të mëdha ne vend.
Të dy viktima ishin banorë nga Thesalia dhe njëri prej tyre është një 63 vjeçar shqiptar të cilin djali i tij e kërkonte që nga dita e djeshme. Ai u gjet i vdekur nga ekuipet e zjarrfikësve në zonën prapa spitalit të Karditsa.Sipas mediave greke, viktima tjetër është një 40 vjeçar i cili përfundoi në lumin Pamisos në Mouzaki bashkë me makinën me të cilën ai udhëtonte

Sot, në ditën e tretë, parashikohet që uragani do të godasë me të njëjtën fuqi Jugun e Gadishullit të Peloponezit, në Greqinë Qendrore (Sterea) dhe në Kretën perëndimore.

Gjatë orëve në vijim, parashihet që të ketë reshje të furishme dhe erëra të fuqishme në zonat lindore dhe jugore të Greqisë tokësore, në jug të detit Jon, në veri të ishullit Evia, ishujt verior dhe perëndimor të kompleksit Cyklades, Chania në Kretë dhe ishujt e Egjeut.

https://youtu.be/7TzUZh3YgxY


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.