Butrinti fiton në Tepelenë, Dhrami autor i 2 golave

Butrinti ka fituar takimin e sotëm përballë Tepelenës pikërisht në fushën e tyre.
Takimi ka përfunduar me rezultatin 0-2
Golat janë shënuar nga Dhrami në minutat 29 dhe 54.
Me këtë fitore ekipi ngjitet në kuotën e 29 pikëve, ndërsa tabela kryesohet nga 3 ekipet Tomori, Maliqi dhe Albpetrol me 37 pikë.