Butrinti fiton në Sarandë, Delvina pëson humbje në transfertë

Ekipi i Butrinti është ndeshur ditën e sotme me Këlcyrën, pas vendimit të FSHF për faljen e dënimit me përjashtim të këtij ekipi.
Takimi ka përfunduar me rezultatin 1 – 0 në favor të Butrintit me gol të shënuar në pjesën e parë nga Prifti.
Ekipi i Delvinës ka luajtuar sot në fushën e Tepelenës dhe ka humbur me rezultatin 0 – 2