Butrinti dhe Delvina do të përballen në Tepelenë

19/10/1815:06

Shperndaje:


 

Derbi i Jugut midis ekipeve te Delvines dhe Butrintit do te zhvillohet ne Tepelene.
Takimi qe do te luhet te dielen do te percaktoje edhe te ardhmen e 2 ekipeve pasi Delvina dhe Butrinti ndajne vendin e fundit me nga vetem 1 pike.
Nderkohe qe nga ana e Bashkise se Delvines jane mundesuar per transportin e tifozerise delvinjote 2 autobusa, nga ana e Bashkise se Sarandes nuk eshte ofruar asnje mbeshtetje per tifozat e Butrintit.
Fusha e Delvines po i nenshtrohet nje rikonstruksioni total, investim i perbashket i FSHF dhe Bashkise Delvine, i cili do ta sjelli ne parametra cilesore. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.