Biznesmenët kontribojnë për ujësjellësin në Varrezat e fshatit Gjashtë

19/11/1816:10

Shperndaje:


 

Biznesmenët Përparim Dauti dhe Rexhep Ismaili kontribojnë për linjën e ujësjellësit në Varrezat e fshatit Gjashtë, tashmë lagje e Sarandës. 
Kryeplaku i fshatit Karafil Allkushi shprehet se megjithë kërkesat e shumta në Bashkinë e Sarandës, nga ana e Bashkisë nuk pati asnjë reagim.
Por kanë qenë biznesmenët Përparim Dauti dhe Rexhep Ismaili ata të cilët me fonde të tyre bënë të mundur shtrimin e linjës së ujësjellësit deri në varreza dhe ndërtimin e 4 cezmave. 
Kryeplaku ka kërkuar edhe ngritjen e një tende, kërkesë kjo që është miratuar menjëherë nga biznesmenët, tendë e cila do të ndërtohet shumë shpejt.

 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.