Bashkia Sarandë 3.3 milionë për tredhjen e qenve meshkuj

21/06/1821:26

Shperndaje:


Prej me shume se 2 muajsh bashkia Sarande nepermjet nje tenderi, ka lidhur nje kontrate per ate qe nga ana e bashkise pershkruhet si “përkujdesjen e kafshëve të rrugës (sterilizim,vaksinim dhe matrikulim i qenve endacak meshkuj”.
Saranda Web ka mesuar se vlera maksimale e tenderit ka qene 3 milione e 333 mije leke te vjetra dhe fituesi eshte shpallur ofertuesi i vetem me 3 milione e 300 leke te vjetra, pra me nje oferte vetem 33 mije leke te vjetra me pak nga vlera maksimale.
Ende nuk dihet nese fituesi i ketij tenderi, qe ka objekt vetem qente meshkuj, ka filluar nga puna per tredhjen e qenve te Sarandes.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.