Banorët protestojnë ndaj vendosjes së antenave mbi pallat

09/06/1613:20

Shperndaje:


koderBanore te lagjes nr.4, prane Ish-Markatos, kane protestuar sot pas vendosjes se dy kabinave qe i sherbejne antenave te kompanive celulare te pozicionuara prej kohesh ketu. Madje njera prej antenave, sipas banorëve, eshte vendosur mbi nje depozite uje. Banoret shprehen se antenat shperndajne vale kancerogjene dhe kjo rrezikon seriozisht shendetin dhe jeten e tyre. Per rastin ne fjale eshte informuar dhe Bashkia e Sarandes, por ende nuk eshte marre asnje mase. Banoret jane revoltuar se tepermi me vendosjen e ketyre pajisjeve duke paralajmeruar pershkallezim te protestes.

.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.