Banorët përzënë me gurë Rilindasit. I quajnë mashtrues

17/11/1818:57

Shperndaje:


 

Ngjarja e rrallë për vendin ku jetojmë, pasi politikanët janë mësuar të priten nga populli duke u puthur duart, ka ndodhur në fshatin Rusan të Delvinës.

Sic raportohet nga portali Lajmi nga Delvina, Rilindasit kishin shkuar në Rusan për të premtuar edhe këtu Rilindjen e këtij fshati, por u ka ndodhur më e paimagjinueshmja.

“RILINDJA PERZIHET ME GURE NE FSHATIN RUSAN. Javen e kaluar eshte zhvilluar shou i radhes ne fshatin Rusan.
Persona me kemishe, te shoqeruar me disa perfaqesues te Rilindjes shkuan t’ju shisnin mend banoreve te Rusanit, me mashtrimet e tyre premtuan qe ne Rusan do rritet turizmi, do shtohen te ardhurat per banoret, do te rritet mireqenia dhe kjo do te arrihet fale Rilindjes.
Banoret te ofenduar nga keto fjale i kane perzene duke i goditur me gure“, shkruan Lajme nga Delvina.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.