Banorët e Berdeneshit kalojnë netët në errësirë, shkak transformatori

29/09/196:49

Shperndaje:


Megjithese kane denoncuar disa here ne media, problemet me energjine elektrike ne Berdesh vazhdojne te jete pothuajse te perditshme, duke bere qe ata te kalojne netet ne erresire.
Bashkim Maze, nje pronar hoteli ne kete zone shprehet per Saranda Web se pervec demeve ne pajisje elektrike, mungrsa e energjise i ka shkaktuar edhe nje dem te pallogaritshem ne imazhin e biznesit, pasi nuk jane te pakta rastet kur klientet e hotelit kane mbetur ne ashensor.
Shkak per kete situate sipas tyre eshte trasformatori i amortizuar dhe i nje kapaciteti te ulet per te perballuar me energji kete zone.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.