Autobusët interurban nuk do të lëvizin nesër, shkak mos plotësimi i kërkesave

23/06/2018:55

Shperndaje:


Pavarësisht se nga ana e qeverisë është lejuar lëvizja e mjeteve të transportit publik, shumica e linjave tëautobusëve të linjave interurbane  me nisje nga Saranda nuk do të lëvizin.
Ata kanë deklaruar se nuk mundet të rifilloi shërbimin për sa kohë nuk është plotësuar asnjë nga pikat e kërkuara.

“Për sa kohë është në fuqi Urdhri i Ministres së Energjisë dhe Infrastrukturës Nr.169 dt.5/6/2020, operatorët e transportit publik nuk e kanë të mundur të përballojnë kostot e respektimit të këtij protokolli, si finaciare ashtu edhe ligjore”, shprehet në një komunikim me Saranda Web përfaqësuesi i Trans Butrinti.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.