Asnjë shpresë për sistemimin e rrugës hyrëse në Sarandë përpara sezonit turistik

24/03/1714:26

Shperndaje:


rruga gajdar sarandeKur kanë mbetur vetëm pak javë nga çelja e sezonit turistik në Sarandë, nuk ka asnjë sinjal se rruga hyrëse e Sarandës mund të rregullohet.
Bëhet fjalë për një segment rrugor afërsisht 2 km, nga Ura e Gajdarit deri në Gjashtë.
Megjithëse në të gjitha rrugët në Sarandë deri para 4 vitesh u kryen punime për asfaltimin dhe sistemimin e tyre, në segmentin hyrës në Sarandë nuk u vu dorë.
Ende nuk dihen arsyet se përse kjo rrugë vazhdon të mbetet në një gjendje të tillë.
Përveç se kjo pjesë rruge përën  vështirësi në qarkullimin e mjeteve, nga ana tjetër krijon edhe një perceptim negativ për Sarandën.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.