Arrestohet me 105 kg kanabis dhe pistoletë në automjetin me qera

10/12/1816:15

Shperndaje:


 

Kapen 105 kg marijuane dhe 1 pistolete ne kufirin greko-shqiptar.
Operacioni nga policia greke ne Kerasoxori, Igumenice.
Eshte ndaluar nje mjet qe vinte nga kufiri gjelber, brenda te cilit u gjeten dhe sekuestruan 100 pako me 105 kg 460 gram marijuane dhe 1 pistolete TT.
Ne pranga drejtuesi i mjetit, shqiptar 34-vjec, te cilit iu sekuestrua edhe nje pasaporte shqiptare me vule hyrese te falsifikuar, nderkohe qe rezulton se atij i ishte ndaluar me pare hyrja ne zonen Schengen.
Mjeti rezulton i marre me qera ne Greqi. U sekuestruan dhe 2 celulare e 250 euro.

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.