Arrestohet 32 vjecarja, transportonte 36 kg kanabis

Policia greke ndjek nje automjet qe ishte ngarkuar me droge ne kufirin greko-shqiptar prane Igumenices.
Mjeti eshte arritur te ndalohet ne Elefsina, ne aksin Patra-Athine.
Brenda ne mjet u gjeten dhe sekuestruan 36 kg 260 gram marijuane.
Ne pranga drejtuesja e mjetit, shqiptare 32-vjec.
Eshte shpallur ne kerkim nje tjeter shqiptar, bashkepunetor i saj.
U sekuestrua dhe nje peshore, 50 euro dhe 1 celular