Alket Hyseni pranon gabimin dhe tërhiqet

20/11/1820:33

Shperndaje:


 

Pas zemërimit të shkaktuar në mediat online por edhe nga oraganizata ‘Down Sindrome Albania’ ndaj një postimi nga deputeti socialist, ka reaguar Alket Hyseni. Në një përgjigje drejtuar Sali Berishës, deputeti i PS e sulmoi ish-kryeministrin duke e quajtur herë pas here “plak autik”.

Fakti që përdori fjalën “autik” në formë fyese, bëri që ndaj tij të shpërthejë një reagim masiv në rrjetet sociale, pasi ai diskriminonte të sëmurët me autizëm.

Por sot, pas një lumë akuzash ndaj tij në rrjetet sociale, përmes te cilave Hysenit i kërkohet të japë dorëheqjen, deputeti ka reaguar duke ndryshuar postimin. Në vend të fjalës, “autik”, ai ka shkruar “i çartur”. 

 


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.