AKU: Bllokuam 1.5 ton ushqime ngarkuar ne benz

 

Nje sasi rreth 1.5 ton mallra ushqimore pa dogane eshte bllokuar sonte ne mbremje nga AKU dhe Krimi ekonomik ne qytetin e Sarandes.
Mallrat u gjeten ne mjetin benz.
Mallrat ishin marre ne Greqi dhe kishin kaluar permes doganes se Qafe Botes pa u zhdoganuar.
Policia ka nisur hetimin nderkohe qe ka bllokuar bensin dhe ka shoqeruar drejtuesin ne Komisariatin e Policise.