Aksident në rrugën Kardhiq – Sarandë, ambulanca transporton të plagosur në spitalin e Sarandës

09/08/2210:53

Shperndaje:

Një aksident ka ndodhur para pak castesh në rrugën Kardhiq – Sarandë, në Shelegar.

Në vendngjarje ka mbërritur edhe ambulanca, e cila sipas dëshmive nga vendngjarja, ka marrë të plagosur.

Nga aksidenti është bllokuar edhe qarkullimi i automjeteve në të dy kahët e lëvizjes.

Sarandë/Informacion paraprak

Sot, rreth orës 11:10, në aksin rrugor Kardhiq-Sarandë, në fshatin Shelegar, një automjet tip “BMW” me drejtuese shtetasen A. K. dhe pasagjer shtetasin A. G. është përplasur me një automjet tip “Benz”, me drejtues shtetasin B. S. dhe pasagjerë 3 shtetas të mitur. Të dy drejtuesit e automjeteve dhe pasagjerët janë dërguar në spital, për ndihmë mjekësore, dhe ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave të aksidentit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.