Aksident mes automjetit dhe motoçikletës në Ksamil, 2 të plagosur transportohet në spital

23/10/2213:34

Shperndaje:

Një aksident ka ndodhur para pak castesh në Ksamil, ku si pasojë e përplasjes së një automjeti dhe një motoçiklete ka mbetur i plagosur drejtuesi i motoçikletës dhe një pasagjer në të.

Të plagosurit po transportohen drejt urgjencës së spitalit në Sarandë.

Rreth orës 13:00, në hyrje të Ksamilit, një automjet tip “Benz” me drejtues shtetasin E. M., 33 vjeç, është përplasur me një motomjet me drejtues shtetasin A. R., 16 vjeç.

Si pasojë e përplasjes kanë mbetur të dëmtuar drejtuesi i motomjetit dhe pasagjeri 9 vjeç, të cilët janë transportuar në spitalin e Sarandës dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i automjetit shtetasi E. M, u shoqërua në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.

FOTO NGA AKSIDENTI


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.