801 raste të reja dhe 15 viktima nga Covid, 59 raste në Sarandë, 2 në Delvinë

16/02/2116:56

Shperndaje:


Shifrat e koronavirusit në vendin tonë vijojnë të jenë të larta.
Në 24 orët e fundit në Shqipëri u regjistruan 801 raste të reja me COVID, ndërsa në Sarandë numri i të infektuarve të rinj është 59.
E vështirë është dhe situata e të shtruarve në spitalet COVID. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe në dy spitale rajonale po trajtohen 558 pacientë, 38 në terapi intensive nga të cilët 16 pacientë janë të intubuar. Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

479 raste në Tiranë, 100 në Durrës, 59 në Sarandë, 18 në Shkodër, nga 16 raste në Fier, Elbasan, 15 në Kuçovë, 11 në Lushnje, nga 8 raste në Vlorë, Kamëz, nga 5 raste në Kukës, Kolonjë, nga 4 raste në Krujë, Korçë, Gjirokastër, Dibër, nga 3 raste në Tropojë, Përmet, Vau i Dejës, Vorë, nga 2 raste në Delvinë, Kurbin, Devoll, Lezhë, Mirditë, Mallakastër, Librazhd, Pogradec, Tepelenë, Bulqizë, Peqin, Gramsh, Skrapar, Patos, Cerrik, nga 1 rast në Pukë, Mat, Poliçan.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.