581 raste të reja me Covid, në Sarandë 17 raste, 7 raste edhe në Delvinë

30/12/2015:44

Shperndaje:


2681 testime, 485 të shëruar, 581 raste të reja dhe 4 humbje jete nga COVID!
Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga ministria e Shëndetësisë sa i përket situatës së pandemisë, ku vërehet se ka një ulje të vdekjeve nga koronavirusi dhe të shtrimeve në spitaleve, si dhe rritje të rasteve ditore

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 221 raste në Tiranë, 37 raste në Durrës, 33 raste në Shkodër, 27 raste në Lezhë, 24 raste në Berat, 23 raste në Lushnje, 19 raste në Vlorë, 17 raste në Sarandë, 16 raste në Kavajë, Gjirokastër, 14 raste në Fier, 11 raste në Krujë dhe Kurbin, 8 raste në Mirditë, 7 raste në Delvinë, Korçë, Dibër, 6 raste në Mallakastër, Buqlizë, Cërrik, Kamëz, 5 raste në Elbasan, Tropojë, Pogradec, Skrapar, Patos, 4 raste në Has, 3 raste në Pukë, Mat, Përmet, Peqin, Gramsh, 2 raste në Kukës, Ura Vajgurore, Malësi e Madhe, Klos, Poliçan, 1 rast në Tepelenë, Selenicë, Kolonjë, Shijak, Maliq.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.