2020 mbyllet me 589 raste të reja me Covid, në Sarandë 14 raste, në Delvinë 5, në Finiq 2 raste

31/12/2017:25

Shperndaje:


Në 24 orët e fundit në vendin tonë u regjistruan 589 raste të reja me koronavirus nga 2350 testime të kryera në të gjithë vendin.
Numri më i lartë i rasteve është shënuar në kryeqytet ku u regjistruan 213 të infektuar.
Fatkeqësisht gjatë kësaj periudhe kanë humbur jetën 7 qytetarë të tjerë duke e çuar bilancin në total në 1181 humbje jete.
Në 24 orët e fundit janë shëruar 449 qytetarë, duke e çuar numrin e të shëruarve 33,634 që nga fillimi i epidemisë.
Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki:

213 raste në Tiranë, 51 raste në Durrës, 29 raste në Fier dhe Vlorë, 27 raste në Shkodër, 25 raste në Lushnje, 17 raste në Lezhë, 16 raste në Berat, 15 raste në Korçë, 14 raste në Sarandë dhe Kurbin, 12 raste në Elbasan, 10 raste Peqin, 9 raste në Krujë, 8 raste në Mat, 7 raste në Kukës, Has, Rrogozhinë, Kamëz, 6 raste në Pogradec, Tropojë, Dibër, 5 raste Delvinë, Kavajë, 4 raste në Klos dhe Patos, 3 raste në Mirditë, Gramsh, Shijak, Kolonjë, Mallakastër, Gjirokastër, 2 raste në Finiq, Devoll, Librazhd, Skrapar, Vorë, Poliçan, Këlcyrë, 1 rast në Libohovë, Cërrik, Malësi e Madhe, Ura- Vajgurore.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.