17-vjeçari rrëzohet nga lartësia, transportohet në gjendje kritike me helikopter

03/06/2114:18

Shperndaje:

Një 17 vjecar  nga fshati Shelegar, bashkia Sarandë, është transportuar   gjendje kritike në urgjencën e “Stefan Mekshi”.

 Adoleshenti i identifikuar si Klajdi Kalemi është rrëzuar nga një lartësi afërsisht 2 metra dhe ka pësuar fraktura të rënda në kokë dhe në trup.

Sipas bluzave të bardha të Sarandës pas nidhmës së parë është transportuar me helikopter në Spitalin e Traumës në Tiranë për trajtim mjekësor më të specializuar. Gjendja shëndetësore e tij paraqitet kritike.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.