1 prokuror dhe 2 gjyqtarë me Covid-19, mbyllet edhe Gjykata e Apelit Gjirokastër

11/11/2020:47

Shperndaje:


jykata e Apelit në këtë qytet është mbyllur, për shkak se një prokuror dhe 2 gjyqtarë janë prekur nga koronavirusi. Koronavirusi ka detyruar edhe Gjykatën e Shkallës së Parë në Gjirokastër që të mbyllë aktivitetin e saj.

Burime për Report Tv bëjnë me dije se në këtë gjykatë janë prekur 3 gjykatës dhe 2.
Kjo ka detyruar kreu e kësaj gjykate të ndërpresë dhe të mbyllë aktivitetin deri në 23 nëntor.

Mbyllja e Gjykatës së Shkallës së Parë vjen 5 orë pas mbylljes së Gjykatës së Apelit në këtë qytet.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.