1 humbje jete dhe 2 të tjerë në spital pas sulmit të armatosur në kafene – VIDEO

18/12/2223:39

Shperndaje:

Shkakton tronditje videodokumenti nga momenti i “zjarrit” të të shtënave në kafenenë e Nea Smyrni  në Greqi. 

Janë tre viktima nga sulmi i armatosur i maskuar që hapi zjarr mes klientëve të dyqanit, njëri prej të cilëve ka mbetur i vdekur.

Viktima – ndoshta me origjinë shqiptare – e sulmit mafioz të ndodhur jashtë një kafeneje të njohur në sheshin e Nea Smyrni, mbrëmjen e së dielës (18.12.2022), ra i vdekur nga dy plumba në kokë .

Autori, siç shihet edhe në videon e mëposhtme, e ka fytyrën të mbuluar me maskë kirurgjikale. Sipas informacioneve të para, ai ishte fshehur në shkurre përballë kafenesë dhe papritur ka hapur zjarr.

Dëshmitarët okularë raportuan se janë dëgjuar katër-pesë të shtëna, ndërsa sheshi i Nea Smyrni ishte plot me njerëz! 

Në të njëjtën kohë, burri i plagosur dhe që po lufton për të mbajtur gjallë, ka qenë i ulur në të njëjtën tavolinë me viktimën dhe ka marrë një plumb në gjoks, ndërsa e plagosura e dytë duket se ka qenë… humbje kolaterale.

Zona është rrethuar nga forcat e policisë, ndërsa një autoambulancë e EKAV ka marrë dy të plagosurit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.