Zgjedhjet në PD Konispol, humbet kandidati i Bashës

Gjate mbremjes se djeshme jane zhvilluar zgjedhjet ne grupseksionin e PD per Bashkise Konispol.
Kandidatet ne kete gare kane qene Agron Zeneli dhe Petrit Ali Mullai, i cili pak kohe me pare ishte veteshpallur si kandidat i PD per kryetar bashkie ne Konispol.
Ne perfundim te numerimit fitues ka rezultuar Agron Zeneli, duke shenuar keshtu edhe humbjen e radhes pas Markatit per drejtuesit aktual te PD.