Pritet mot me reshje të shumta dhe rrufe

48 oret e ardhshme ne rajonin e Sarandes dhe Delvines pritet te jene me reshje te shumta, te cilat mund te shkaktojne edhe probleme sidomos ne infrastrukturen rrugore.
Sipas sherbimit metereologjik grek, dita e neserme do te mbaje mot me reshje mesatare, ndersa te henen reshjet do te jene ne sasi te medha, te cilat llogariten deri ne 90 mm shi.
Te marten pritet nje kthjellim i perkoheshem i motit, pasi te merkuren shirat do te rifillojne perseri.