Policia greke ndjek nga kufiri automjetin me 59 kg kanabis, arrestohet shqiptari

Policia greke ndjek nje automjet qe vinte nga kufiri.
Automjeti me vende te pershtatura per transport droge.
Mjeti eshte arritur te ndalohet ne Kompoti, Arte. Ne vende te pershtatura ne bagazh dhe sediljet e pasme, u gjeten dhe sekuestruan 51 pako me 59 kg 100 gram marijuane.
U gjeten litare qe sherbenin per nxjerrjen e pakove me droge nga vendet e fshehura.
U sekuestruan 10 ilace narkotike dhe 2 celulare.
Ne pranga nje shtetas shqiptar emri te cilit nuk behet i ditur dhe as mosha.