Policia e Sarandës: Plagoset në sherr me thikë i riu

Policia: Në hyrje të qytetit të Sarandës, pranë një hoteli, rreth orës 15:30, pas një konflikti për motive të dobëta midis dy personave ka mbetur i plagosur me mjet prerës shtetasi Xh.H., 26 vjeç, banues në Sarandë.
Dyshohet se i dëmtuari është plagosur me mjet prerës “thikë” në krahun e djathtë dhe ndodhet në Spitalin e Sarandës, jashtë rrezikut për jetën.
Policia ka identifikuar autorin e dyshuar.
Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe për kapjen e autorit të dyshuar.