Parashikimi i motit/ Mesdita dhe pasditja e sotme me reshje shiu

Sipas parashikimit të motit, mesdita dhe pasditja e sotme në rajonin e Sarandës pritet të jetë me shira.
Shirat do të vijojnë deri në mbrëmje, ndërsa dita e nesërme do të jetë me mot të kthjellët.

Temperatura në Sarandë ditën e sotme nuk do t’i kalojë 21 gradë Celsius.