Ksamil, 2 vjedhje në vetëm pak orë

Ksamil, 2 vjedhje në vetëm pak orëishujt ksamil 1 2 raste vjedhjesh janë regjistruar në vetëm pak orë në Ksamil. Sipas njoftimit të policisë, në orën 08:00, shtetasi S.P, vjeç 50, banues në Ksamil, ka kallëzuar se gjatë natës, i kanë vjedhur në banesë 2000 euro e 2 aparate celularë.
Më datë 06.07.2016, rreth orës 12:00, shtetasja ukrainase O.K, vjeç 43, banuese në Suny, Ukrainë, ka kallëzuar se i kanë vjedhur çantën me 600 euro e bizhuteri, në mjetin tip “Mazda”, i parkuar te një plazh në Ksamil.
Policia njofton se për të dy rastet po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorëve.