Kapen 55 kg kanabis, arrestohen 2 persona

55 kg kanabis jane kapur nga policia greke ne Arte.
Policia greke ka arrestuar dy shqiptare te moshes 27 dhe 31-vjec.
2 shqiptaret transportonin drogen nga kufiri i gjelber per ne Arte me automjete dhe e fshehnin drogen ne shkurre. Droga u gjet e ndare ne 53 pako me peshe totale 54 kg 837 gram dhe u kap ne Kalamia, Arte. Policia greke ka sekuestruar edhe 2 automjetet qe jane perdorur per transportin e kanabisit.