Dhunohet dhe grabitet ne ambjentet e punes i riu

Nje ngjarje e rende ka ndodhur pasditen e djeshme ne nje lokal lotarish sportive ne qytetin e Delvines.
Sipas informacioneve te Saranda Web, i riu Anxhelo Haderi eshte agresuar nga 2 persona te maskuar, te cilet e kane goditur me mete te forta  te riun, i cili punonte ne kete lokal, dhe me pas kane grabitur nje shume parash nga  lokali.
21-vjecari Anxhelo Haderi eshte transportuar per ne spitalin e Sarandes dhe fatmiresisht ndodhet jashte rrezikut per jeten.
Pas kesaj ngjarjeje i menjehershem ka qene reagimi i kreut te PD Delvine Hari Imeri, i cili duke denuar aktin e dhunimit te te riut, i kerkon organeve te rendit zbardhjen dhe venien perpara pergjegjesise te autoreve te ngjarjes.