Butrinti U-19 fiton takimin e sotëm ndaj Elbasanit

Ekipi U-19 i Butrintit ka fituar në takimin e sotëm ndaj Elbasanit.
Takimi i cili ka pëfunduar pak caste më parë në Sarandë ka përfumduar me rezultatin 2-1.

Golat për Butrintin janë shënuar nga A. Ibrahimi (23″) dhe M. Malaj (77″)
Bitrinti ka marrë tre pikët e para, pas humbjes së javës së kaluar në Durrës.

Ekipi U-19 i Butrintit për herë të parë debuton këtë vit në Kategorinë Superiore.