Butrinti kthehet nga Skrapari me 3 pikë dhe në vendin e tretë

Butrinti ka mposhtur Skraparin me rezultatin 0-2 ne takimin e luajtur ditën e sotme në Skrapar.
Golat janë shënuar nga 1 në cdo pjesë, fillimisht Lloji në minutën e 17-të dhe Mahmutaj në min e 58-të.
Me këtë fitore Butrinti ngjitet në vendin e tretë me 11 pikë, duke lënë pas ekipin e Delvinës, i cili ka 1 ndeshje më pak.