Zbardhet shkaku/ Zjarri djeg 20 ha pyje dhe livadhe, rrezikohet manastiri i Kostarit

19/07/2023:01

Shperndaje:


.
Një zjarr i fuqishëm, i cili është aktivizuar mesditën e sotme në Kostar, Bashkia Finiq, ka djegur rreth 20 hektarë pyje dhe livadhe.
Zjarri fillimisht është aktivizuar në varrezat e fshatit Kostar dhe mendohet se është shkaktuar nga ndonjë qiri i lënë ndezur në varreza.

Për fikjen e zjarrit, flakët e të cili kanë rrezikuar të përfshijnë edhe manastirin e Kostarit, kanë punuar rreth 20 forca zjarrfikëse dhe 3 automjete.
.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.