Vrasja e Festim Latos, zbulohet grupi që organizoi atentatin

21/07/197:31

Shperndaje:


Presideti i vetëshpallur i Republikes se Camerise eshte vrare nga palestinezet. Lajmi behet i ditur nga njerez te afert te Festim Latos, nepermjet nje komunikate

Sot më 21 Korrik u nda nga jeta Presidenti i Çamërise.
Ai ra në një kurth të organizuar nga PLO (Palestinians Liberation Organization) një grupim Terrorist sipas Policisë Hollandeze. Presidenti i Çamërise njiheshe edhe si një Kripto-Hebre dhe mbrojtës i lirive të Popullit të Femijëve të Israelit.
Presidenti i Çamërise po dilte nga një takim me një mikeshen e tij, kur para tij në ecje ; një Furgon Mercedes-Benz Viano i zi, hap zjarr duke shkatuar terror por edhe goditur drejtë Presidentit dhe mikeshen e tij.
Sipas Policisë Hollandeze personat janë identifikuar dhe po punohet për kapjen e tyre.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.