VOTIMI: Zgjidhen 3 kryetarët e grupseksioneve të PD në Sarandë

13/10/1812:39

Shperndaje:


Ka përfunduar procesi i votimit në 3 nga 6 grupseksionet e qytetit të Sarandës për PD.
Në përfundim të votimit kanë rezultuar fitues Manjola Nikollo, Albert Jorgji dhe Klajdi Zeqiraj.
Sipas burimeve nga PD Sarandë, të tre fituesit për drejtimin e grupseksioneve njihen si kundërshtarë të kreut aktual të PD Sarandë Hariz Mema.
Edhe në grupseksionet e PD në Markat dhe Konispol kanë rezultuar fitues 2 kandidatët që njihen si kundërshtarë të kryetarit.
Duket se ky reagim vjen pasi demokratët e Sarandës janë të pakënaqur nga mënyra e deritanishme e drejtimit.


Postimet e fundit

©SARANDAWEB - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje.