Vidhet një lokal gjatë natës në Sarandë

Komisariati i Policisë Sarandë njofton se gjatë natës, në lagjen nr. 4 është vjedhur lokali i një shtetasi vjeç 65 banues në Sarandë.
Pasi pronari ka shkuar në lokal ka konstatuar vjedhjen e një televizori plazma 42 polesh.
Policia nga ana e sajë njofton se po punohet për identifikimin dhe kapjen e autorit.
Materialet u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Sarandë dhe nëse gjendet hajduti do të përballet me nenin 134 të Kodit Penal.